Boys Basketball
Region 5D
Quarterfinals Friday 2.21.20
No. 8 Mountain View at No. 1 Patrick Henry-Roanoke
No. 5 Stafford at No. 4 North Stafford
No. 6 Harrisonburg at No. 3 William Fleming
No. 7 Brooke Point at No. 2 Albemarle, 7 p.m.
Semifinals Tuesday 2.25.20
Finals Friday 2.28.20
Region 4B
First Round 2.24.20
No. 5 Hanover at No. 4 Patrick Henry
No. 5 Orange County at No. 4 Eastern View
Quarterfinals 2.26.20
Hanover/Patrick Henry winner at No. 1 Courtland
Eastern View/Orange winner at No. 1 Monacan
No. 3 Chancellor at No. 2 Huguenot
No. 3 George Wythe at No. 2 Louisa County
Semifinals 2.28.20
Final 3.2.20
Region 3C
Quarterfinals
No. 8 Wilson Memorial at No. 1 Charlottesville, 7:45 p.m.
No. 5 Broadway at No. 4 Liberty Christian
No. 8 Rockbridge County at No. 2 Western Albemarle, 7 p.m.
No. 6 Heritage-Lynchburg at No. 3 Spotswood, 7:45 p.m.
Semifinals 2.25.20
Final 2.28.20
Region 3B
First Round 2.21.20/2.22.20
No. 9 Independence at No. 8 James Monroe, 2 p.m. Saturday
No. 12 Brentsville at No. 5 William Monroe, 6 p.m. Friday
No. 10 Manassas Park at No. 7 George Mason, 7:45 p.m. Friday
No. 11 Warren County at No. 6 Armstrong, Friday
Quarterfinals
James Monroe/Independence winner at No. 1 Central
William Monroe/Brentsville winner at No. 4 Skyline
George Mason/Manassas Park winner at No. 2 Goochland
Armstrong/Warren winner at No. 3 Maggie Walker
Semifinals 2.27.20
Final 2.29.20
Girls Basketball
Region 5D
Quarterfinals
No. 8 Stafford at No. 1 Patrick Henry-Roanoke
No. 5 North Stafford at No. 4 Brooke Point
No. 6 Harrisonburg at No. 3 William Fleming
No. 7 Mountain View at No. 2 Albemarle, 5:30 p.m.
Semifinals 2.25.20
Final 2.28.20
Region 4B
First Round 2.24.20
No. 5 Huguenot at No. 4 Powhatan
No. 5 Chancellor at No. 4 Caroline
Quarterfinals 2.26.20
Caroline/Chancellor winner at No. 1 Monacan
No. 3 Patrick Henry at No. 2 Eastern View
Powhatan/Huguenot winner at No. 1 King George
No. 3 Louisa County at No. 2 Hanover
Semifinals 2.28.20
Final 3.2.20
Region 3C
Quarterfinals 2.21.20
No. 8 Liberty Christian at No. 1 Spotswood
No. 5 Brookville at No. 4 Fort Defiance
No. 7 Fluvanna County at No. 2 Charlottesville, 6 p.m.
No. 6 Western Albemarle at No. 3 Turner Ashby, 7 p.m.
Semifinals 2.25.20
Final 2.28.20
Region 3B
First Round
No. 9 Central at No. 8 Skyline
No. 12 Manassas Park at No. 5 George Mason
No. 10 Warren County at No. 7 Armstrong
No. 11 Independence at No. 6 James Monroe
Quarterfinals 2.25.20
Skyline/Central winner at No. 1 William Monroe
George Mason/MP winner at No. 2 Goochland
Armstrong/Warren winner at No. 2 Brentsville
James Monroe/Independence at No. 3 Maggie Walker