BOYS LACROSSE
Division I Quarterfinals 5.14.13
No. 1 SSSA v. No. 8 Flint Hill at SSSA
No. 2 PVI v. No. 7 Blue Ridge at PVI
No. 3 Christchurch v. No. 6 Episcopal at Christchurch
No. 4 Woodberry Forest v. No. 5 St. Anne’s-Belfield at Woodberry
Division I Semifinals at Randolph Macon College 5.17.13
5:00 Winner No. 1/No. 8 v. Winner No. 4/No. 5
7:00 Winner No. 2/No. 7 v. Winner No. 3/No. 6
Division I Final at Randolph Macon College 5.18.13
3:00 D1 Championship
Division II Quarterfinals
Tuesday 5.14.13
No. 1 Covenant v. No. 8 Steward at Covenant
No. 2 Highland v. No. 7 North Cross at Highland
No. 3 Hampton Roads v. Norfolk Collegiate at Hampton Roads
No. 4 Nanseomnd Suffolk v. No. 5 VES at NSA
Division II Semifinals at Randolph Macon College 5.17.13
1:00 Winner No. 1/No. 8 v. Winner No. 4/No. 5
3:00 Winner No. 2/No. 7 v. Winner No. 3/No. 6
Division II Final at Randolph Macon College 5.18.13
1:00 D2 Championship
GIRLS LACROSSE
Division I Quarterfinals (home sites for higher seed 5.14.13)
No. 1 St. Stephen’s & St. Agnes vs. No. 8 Trinity Episcopal
No. 4 Flint Hill vs. No. 5 St. Anne’s-Belfield
No. 3 Collegiate vs. No. 6 St. Catherine’s
No. 2 Bishop Ireton vs. No. 7 Norfolk Academy
Division I Semifinals at Collegiate
TBD
Division I Final at Collegiate
TBD
Division II Quarterfinals (home sites for higher seed)
No. 1 Covenant vs. No. 8 Steward
No. 4 Nansemond-Suffolk vs. No. 5 Collegiate
No. 3 Highland vs. No. 6 Fredericksburg Academy
No. 2 Foxcroft vs. No. 7 Trinity Christian
Division II Semifinals at Collegiate
TBD
Division II Final at Collegiate
TBD
BASEBALL
Division I Quarterfinals (home sites for higher seed)
No. 1 St. Christopher’s vs. No. 8 Fork Union
No. 2 Paul VI vs. No. 7 Trinity Episcopal
No. 3 Benedictine vs. No. 6 Flint Hill
No. 4 Bishop Ireton vs. No. 5 Liberty Christian
Division II Semifinals at Shephard Stadium 5.16.13 and 5.17.13
TBD
Division II final at Shephard Stadium 5.18.13
TBD
Division II Quarterfinals
No. 1 Atlantic Shores vs. No. 8 Nansemond-Suffolk Academy
No. 2 Steward School vs. No. 7 Miller School
No. 3 Greenbrier Christian vs. No. 6 Hampton Roads Academy
No . 4 Christchurch vs. No. 5 Hargrave Military Academy
Division II Semifinals at Shephard Stadium 5.16.13 and 5.17.13
TBD
Division II final at Shephard Stadium 5.18.13
TBD
GIRLS SOCCER
Division I Quarterfinals (home sites for higher seed 5.14.13)
No. 1 St. Catherine’s vs. No. 8 Norfolk Collegiate
No. 4 Bishop Sullivan Catholic vs. No. 5 Collegiate
No. 3 Cape Henry Collegiate vs. No. 6 St. Anne’s-Belfield
No. 2 Norfolk Academy vs. No. 7 Trinity Episcopal
Division I Semifinals at Ukrops Park (Richmond) 5.17.13
TBD
Division I Final at Ukrops Park (Richmond) 5.18.13
TBD
Division II Quarterfinals (home sites for higher seed 5.14.13)
No. 1 Eastern Mennonite vs. No. 8 Tandem Friends
No. 4 Seton vs. No. 5 Norfolk Christian
No. 3 Atlantic Shores vs. No. 6 Wakefield School
No. 2 North Cross vs. No. 7 Highland
Division II Semifinals at Ukrops Park (Richmond) 5.17.13
TBD
Division II Final at Ukrops Park (Richmond) 5.18.13
TBD
TENNIS
Division II boys tennis quartefinals
No. 1 Covenant vs. No. 8 St. Anne’s-Belfield
No. 2 Norfolk Collegiate vs. No. 7 Nansemond-Suffolk
No. 3 North Cross vs. No. 6 Norfolk Christian
No. 4 Highland vs. No. 5 Steward
Division II semifinals at Collegiate (Richmond)
TBD
Division II final at Collegiate (Richmond)
TBD
SOFTBALL
Division II softball (home sites for higher seed 5.14.13)
No. 1 Greenbrier Christian vs. No. 8 Hampton Roads Academy
No. 2 Brunswick Academy vs. No. 7 Covenant School
No. 3 Isle of Wright vs. No. 6 Highland
No. 4 Nansemond-Suffolk vs. No. 5 St. Margaret’s
Division II semifinals at Petersburg Sports Complex (Petersburg) 5.16.13
TBD
Division II final at Petersburg Sports Complex (Petersburg) 5.17.13
TBD