Boys Basketball
Region 5A North
First Round Monday 2.20.17
Thomas Jefferson at Patrick Henry-Roanoke
Halifax at Marshall
Massaponax at Stone Bridge
Broad Run at North Stafford
Quarterfinals Tuesday 2.21.17
PH-Roanoke/Thomas Jefferson winner at Potomac Falls
Halifax/Marshall winner at Potomac
Stone Bridge/Massaponax winner at Albemarle
Broad Run/North Stafford winner at Wakefield
Semifinals Thursday 2.23.17
Final Saturday 2.25.17
Region 4A West
First Round Saturday 2.18.17
Sherando at Charlottesville, 3 p.m.
John Champe at William Byrd, 6 p.m.
Quarterfinals Monday 2.20.17
CHS/Sherando winner at Loudoun Valley, 7 p.m.
William Fleming at Freedom-South Riding, 7:30 p.m.
Heritage-Leesburg at GW-Danville, 6 p.m.
Champe/Byrd winner at Handley, 7 p.m.
Semifinals at High seed 2.22.17
Finals at High Seed 2.24.17
Region 2A East
First Round 2.17.17
Bruton 44, Nottoway 36
Stuarts Draft 75, George Mason 58
R.E. Lee 77, Clarke County 37
Brunswick def. Nandua
Amelia 62, Maggie Walker 49
East Rockingham 56, Central Woodstock 35
Madison County 77, Page County 59
Greensville 78, King William 74
Quarterfinals at Higher Seed 2.21.17
Stuarts Draft at Bruton
Brunswick at R.E. Lee
East Rockingham at Amelia
Greensville at Madison County
Semifinals at Higher seed 2.23.17
Final at Hanover High 2.25.17
Girls Basketball
Region 5A North
First Round Monday 2.20.17
Thomas Jefferson at Albemarle
Orange at Wakefield
Stafford at Briar Woods
Broad Run at Massaponax
Quarterfinals Tuesday 2.21.17
Albemarle/Thomas Jefferson winner at Tuscarora
Orange/Wakefield winner at Mountain View
Briar Woods/Stafford winner at Atlee
Broad Run/Massaponax winner at Edison
Semifinals Thursday 2.23.17
Final Saturday 2.25.17
Region 4A West
First Round 2.18.17
Heritage at William Fleming
Liberty-Bealton at Jefferson Forest
Quarterfinals 2.20.17
Heritage/Fleming at Millbrook
Charlottesville at Freedom-South Riding
Woodgrove at Carroll County
Liberty/Jefferson Forest at Loudoun County
Semifinals 2.22.17 at higher seed
Final 2.24.17 at higher seed