Region 5A North
No. 1 Massaponax (9-1) versus No. 16 George Marshall (5-5)
No. 8 Patrick Henry-Ashland (7-3) versus No. 9 Briar Woods (4-6)
No. 4 Potomac Falls (8-2) versus No. 13 Orange (6-4)
No. 5 Albemarle (8-2) versus No. 12 Falls Church (7-3)
No. 3 Stone Bridge (8-2) versus No. 14 Atlee (5-5)
No. 6 Broad Run (8-2) versus No. 11 Tuscarora (5-5)
No. 2 Brooke Point (9-1) versus No. 15 Mountain View (4-6)
No. 7 Patrick Henry-Roanoke (8-2) versus No. 10 North Stafford (6-4)
Region 4A East
Conference 17-18
No. 1 Lafayette (10-0) versus No. 8 Denbigh (3-7)
No. 2 Lake Taylor (9-1) versus No. 7 Deep Creek (3-7)
No. 3 Heritage-Newport News (7-3) versus No. 6 King’s Fork (4-6)
No. 4 Smithfield (8-2) versus No. 5 Grafton (8-2)
Conference 19-20
No. 1 Dinwiddie (10-0) versus No. 8 Courtland (5-5)
No. 2 Eastern View (10-0) versus No. 7 King George (6-4)
No. 3 Chancellor (8-2) versus No. 6 Powhatan (8-2)
No. 4 Louisa County (8-2) versus No. 5 Monacan (8-2)
Region 4A West
No. 1 Woodgrove (10-0) bye
No. 2 William Byrd (9-1) bye
No. 3 Salem (9-1) bye
No. 4 Dominion (8-2) bye
No. 5 Amherst (8-2) versus No. 12 Pulaski County (7-3)
No. 6 Millbrook (9-1) versus No. 11 Loudoun Valley (7-3)
No. 7 George Washington-Danville (7-3) versus No. 10 Heritage-LC (7-3)
No. 8 Charlottesville (6-4) versus No. 9 John Champe (7-3)
Region 3A West
No. 1 Rustburg (8-2) versus No. 16 Allegheny (4-6)
No. 2 Brookville (8-2) versus No. 15 Tunstall (5-5)
No. 3 Abingdon (9-1) versus No. 14 Northside (4-6)
No. 4 Staunton River (9-1) versus No. 13 Western Albemarle (4-6)
No. 5 Magna Vista (8-2) versus No. 12 Waynesboro (4-6)
No. 6 Heritage-Lynchburg (6-4) versus No. 11 Hidden Valley (5-5)
No. 7 Lord Botetourt (8-2) versus No. 10 Blacksburg (5-5)
No. 8 Spotswood (7-3) versus No. 9 Turner Ashby (6-4)
Region 3A East
Confrences 25/27
No. 1 Phoebus (8-2) versus No. 8 Warhill (4-6)
No. 2 Park View-SH (9-1) versus No. 7 Tabb (6-4)
No. 3 Lakeland (5-5) versus No. 6 Poquoson (6-4)
No. 4 I.C. Norcom (5-4) versus No. 5 Southhampton (7-3)
Conferences 26/28
No. 1 Hopewell (7-3) versus No. 8 Culpeper (3-7)
No. 2 James Monroe (8-2) versus No. 7 George Wythe-Richmond (1-9)
No. 3 Brentsville (8-2) versus No. 6 Thomas Jefferson-Richmond (4-5)
No. 4 William Monroe (6-4) versus No. 5 Petersburg (7-3)
Region 2A East
No.1 Stuarts Draft (10-0) versus No. 16 Nottoway (4-6)
No. 2 Goochland (10-0) versus No. 15 Washington and Lee (4-6)
No. 3 Clarke County (8-2) versus No. 14 Robert E. Lee-Staunton (4-6)
No. 4 East Rockingham (7-3) versus No. 13 Prince Edward (5-5)
No. 5 Central-Woodstock (8-2) versus No. 12 Bluestone (5-5)
No. 6 Buffalo Gap (7-3) versus No. 11 Brunswick (4-6)
No. 7 Strasburg (7-3) versus No. 10 King William (7-3)
No. 8 Madison County (5-5) versus No. 9 Nandua (7-3)