Boys Soccer
Class 5
Quarterfinals
Menchville at Mills Godwin, TBA Tuesday
Deep Run at Hickory, 6 p.m. Tuesday
Mountain View at Briar Woods, 7:30 p.m. Tuesday
Wakefield at Albemarle, 7:30 p.m. Monday
Semifinals Friday June 8 at Glen Allen High
Menchville/Mills Godwin winner versus Hickory/Deep Run winner, 2 p.m.
Wakefield/Albemarle winner versus Briar Woods/Mountain View winner, 4 p.m.
Final June 9 12:30 p.m. at Glen Allen
Class 4
Quarterfinals Tuesday June 5
Grafton at Midlothian, 7:30 p.m.
Chancellor at Smithfield, 7:15 p.m.
Charlottesville at Loudoun Valley, 7 p.m.
John Handley at Blacksburg, 6 p.m.
Semifinals Friday June 8 at Salem High
Midlothian/Grafton winner versus Smithfield/Chancellor winner, 2 p.m.
Loudoun Valley/CHS winner versus Blacksburg/Handley winner, 4 p.m.
Class 3
Quarterfinals Tuesday June 5
York at James Monroe, 7 p.m.
Manassas Park at Tabb, 6:30 p.m.
Lord Botetourt at Western Albemarle, 7:30 p.m.
Spotswood at Cave Spring, TBA
Semifinals Friday June 8 at Roanoke College
JMHS/York winner versus Tabb/Manassas Park winner, 2 p.m.
Lord Botetourt/Western winner versus Cave Spring/Spotswood winner. 4 p.m.
Final Saturday June 9 at Roanoke College, 12:20 p.m.
Class 2
Quarterfinals Tuesday June 5
Arcadia at R.E. Lee, 6 p.m.
George Mason at Maggie Walker, 7 p.m.
Graham at Giles, 6 p.m.
Nelson County at Virginia High, 5 p.m.
Semifinals Friday June 8
Arcadia/Lee winner versus Maggie Walker/George Mason winner, TBA
Graham/Giles winner versus Nelson/Virginia High winner, TBA
Final Saturday June 9 TBA
Girls Soccer
Class 5
Quarterfinals
Hickory at Deep Run, 6 p.m. Tuesday
Douglas Freeman versus Maury (at Kellam), 6 p.m. Tuesday
Mountain View at Briar Woods, 5:30 p.m. Tuesday
Potomac Falls at Albemarle, 5:30 p.m. Monday
Semifinals Friday June 8 at Glen Allen High
Hickory/Deep Run winner versus Maury/Freeman winner, 10 a.m.
Mountain View/Briar Woods winner versus Albemarle/Potomac Falls winner, 5:30 p.m.
Final Saturday June 9 10 a.m. at Glen Allen High
Class 3
Quarterfinals Tuesday June 5
Colonial Heights/York loser at Brentsville, 6 p.m.
Spotsylvania at Colonial Heights/York winner, TBA
Lord Botetourt at Western Albemarle, 5:30 p.m.
Monticello at Hidden Valley, 5:30 p.m.
Semifinals Friday June 8 at Roanoke College
TBA versus TBA, 10 a.m.
Monticello/Hidden Valley winner versus Botetourt/Western winner, Noon
Final Saturday June 9 at Roanoke College at 10 a.m.